Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Жіноче обличчя міліції

Жіноче обличчя міліції

Печать E-mail
Опубликовано: 30.03.2009 г.
gino4e.jpegВважається, що міліцейські погони – прерогатива чоловіків. І жінок у формі часто не сприймають серйозно. Олена Гладка, Наталія Потапенко і Наталія Петренко ще не дослужилися до високих звань, але своєю наполегливістю доводять всім, що жінки можуть впоратися з будь-якою роботою, незалежно від її складності.

Єдині у ДІМі

Олена Гладка і Наталія Петренко – єдині жінки у колективі дільничних інспекторів міліції (ДІМ). Обидві погоджуються, що працювати у міліції складно, але все одно робота особлива та унікальна. «Насправді, є речі, які жінкам даються легше: ми ретельніше працюємо з паперами, чоловіки менш посидючі. І в роботі на дільницях ми намагаємося в першу чергу зрозуміти мотиви правопорушення. Тож жіноча інтуїція просто не замінна», - каже Олена.
Олена Гладка має звання капітана, у правоохоронних органах працює вже 9 років. Вибір професії зробила сама, і зовсім не шкодує. Щоправда, сім'я, а особливо маленький синочок, її вдома бачать рідко – робота забирає дуже багато сил і часу. «Люди з «гражданки» не можуть зрозуміти специфіку нашої роботи. І з боку родини це велика жертва – жити з міліціонером»,- говорить капітан міліції.

Наталія Петренко хотіла поступити у воєнний інститут, але дівчат туди не брали, тому пішла навчатися у Харківський національний університет внутрішніх справ. Інших міліціонерів в родині немає, це був її особистий вибір. Вже 3 роки працює у службі ДІМ у званні старший лейтенант. Вона погоджується, що міліція – не зовсім жіноча робота, але все ж таки часто це залежить від людини: якщо тобі робота не подобається, то і виконувати ти її будеш не сумлінно.

Вибір на користь погонів

Наталія Потапенко займає посаду заступника командиру взводу патрульної служби, стежить за дотриманням порядку в місті. Коли обирала професію, її привабила складність роботи в міліції. «Моя мама – вчителька, хотіла, щоб я пішла по її стопам. Але я обрала погони і зовсім про це не шкодую. Я мріяла про службу в армії, але оскільки дівчат не брали, пішла в університет внутрішніх справ. Родом із Охтирки, у Ромни попала по розподіленню. До посади заступника командиру працювала у слідчому відділі. Там зовсім інша специфіка роботи, доводилося спілкуватися з кримінальними злочинцями, а зараз маю справу більше з адміністративними правопорушеннями».

Всі жінки у формі зізнаються, що у знятті стресу їм допомагає почуття гумору. Без нього з напругою у роботі було б набагато складніше впоратися. Тим більше, що проблем у них вистачає. На роботу йде дуже багато часу, на особисте життя майже не лишається. Та й зарплата не є захмарною. Самотужки дбають міліціонери про забезпечення житлом. І відпустки рідко вдається провести справді не на роботі.

Злочинність молодшає

На запитання про те, чи сильно змінилося «обличчя» злочинності, дівчата відмітили, що останнім часом представниці слабкої статі частіше порушують закон, ніж раніше. І молодь стає жорстокішою. Вони байдуже ставляться до свого майбутнього, якщо їх засуджують, то підлітки не намагаються виправдати себе. Погоджуються правоохоронці, що часто молоде покоління не виховується у сім’ях. Звісно, впливають і такі фактори, як жорстокість на телебаченні, відсутність активного дозвілля. Але зникла та повага до старших, яка колись існувала, відповідальність і бачення власного майбутнього. Юнаки та дівчата рідко мають героїв, на яких вони хотіли би бути схожими. Зараз зросла кількість порушників, які стоять на обліку у дитячій кімнаті міліції. Проблема в тому, що дітей не карають за порушення, а лише попереджують. Батьки в такому випадку сплачують штрафи, але не завжди це приносить результати, дорослі не роблять висновки.

Раніше крадіжки скоювали у заможних будинках, а зараз все частіше лізуть у будь-яку домівку, куди отримують доступ. Пограбувань побільшало і через те, що люди зрозуміли «легкість» такого заробітку, не бажають влаштовуватися на роботу.

Жінки кращі за чоловіків

Приємно відмітити, що жінки у Роменській міліції перебувають у гарній фізичній формі. А у стрільбі вони демонструють навіть кращі результати, ніж чоловіки. Є серед них переможці та призери обласних чемпіонатів по стрільбі.

На телебаченні є безліч серіалів про працівників міліції. Але виявляється, що там показують не зовсім правдиву картину, все занадто просто і недостовірно. Дуже рідко розслідування протікають так легко, «без сучка и задоринки», як у «Ментах» чи «Мухтарі». Старі, радянські фільми змальовували реальність краще. Наприклад, героїні цієї розповіді дуже люблять «Следствие ведут Знатоки», «Место встречи изменить нельзя» тощо.

Працівники органів внутрішніх справ виконують складну роботу. Від них залежить спокій і порядок у місті. Саме за телефоном 02 (а тепер 102) ми дзвонимо, коли потрапляємо у неприємну ситуацію. Є у цій роботі як позитиви, так і негативи. Але незаперечним є те, що жінка у міліцейській формі викликає повагу.

Іванна Соловей

Фото

Прикраса Роменської міліції. Зліва направо: Наталія Потапенко, Наталія Петренко і Олена Гладка

Врізка-цифра

36 жінок працює у Роменському відділенні внутрішніх справ. З них 14 – на цивільних посадах. Всього у колективі 139 співробітників.

 
« Сміємося над кризою   Не кашляйте на мене! »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)