Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Поговорили з міліцією

Поговорили з міліцією

Печать E-mail
Опубликовано: 14.08.2009 г.
zvit.jpgМіліція навряд чи змогла б розкривати таку кількість злочинів, якби не допомога громадськості. Саме завдяки підтримці населення вдається більш оперативно встановлювати особи злочинців, особливо актуальним це є у селі, де всі, як то кажуть, знають один одного. Раніше, за часів Радянського Союзу, обов’язок по допомозі правоохоронцям лягав на плечі «дружинників», які патрулювали територію населеного пункту та виявляли факти порушення закону. Тепер замість них з’явилися громадські формування, які допомагають міліціонерам краще та швидше реагувати на злочини. Вони діють на добровільних засадах, але це не заважає їм працювати, впливаючи на криміногенну ситуацію.
З 11 по 13 серпня на базі Роменського міськвідділу міліції проводилися заняття зі спеціальної та правової підготовки з членами формувань з охорони громадського порядку. На них готували помічників до спільної роботи разом з правоохоронцями. На зустрічах представники громадських формувань зокрема обговорювали проблеми забезпечення порядку, участь членів цих об’єднань у боротьбі з пияцтвом, у запобіганні злочинів, скоєних неповнолітніми, застосування психологічних прийомів по встановленню контактів з громадянами тощо. Значну увагу приділяли також і рівню фізичної підготовки громадських помічників.

У Погожій Криниці минулого четверга проходив звіт старшого дільничного, майора міліції Ігоря Овчаренка. Він підвів підсумки роботи за перше півріччя: «Один з основних напрямків діяльності міліції – робота по поверненню довіри населення до правоохоронців, - розповів дільничний. Зареєстровано лише один злочин, коли мешканець села заліз до чужого будинку та викрав телевізор і електрочайник, було порушено кримінальну справу. З липня цього року вступив в дію новий закон, згідно з яким кримінальна відповідальність настає після викрадення чужого майна на суму більше 60 грн. 50 коп. Тобто майже кожна крадіжка підпадає під кримінальні статті. У селі діє сільськогосподарське підприємство, всі, хто хоче працювати і заробляти гроші, влаштовуються сюди на роботу. Мною було виявлено за сім місяців 2009 року 12 правопорушень. В основному це дрібні бешкетування, самогоноваріння та насильство в сім’ї. Щодо останнього, то тепер відповідальність стала суворішою. Раніше суд не розглядав заяву, якщо не було свідків побиття. Тобто якщо не порушувався громадський порядок і спокій, то притягнути кривдника до відповідальності не вдавалося. А зараз потерпілій достатньо написати заяву зі скаргою на чоловіка (навіть якщо він не застосовував фізичну силу), і це стане приводом до складання протоколу та притягнення його до відповідальності». 

Голова Погожокриничанської сільської ради Василь Сердюк наголосив, що на зібрання прийшло близько 20 чоловік через те, що зараз у всіх гаряча пора: жнива, отримання зерна, консервування, випасання худоби. «З нашим дільничним ми тримаємо постійний контакт, - каже Василь Кузьмич. Селяни у випадку виникнення проблем завжди можуть звернутися до нього по допомогу». У підсумку, всі одностайно погодилися визнати роботу дільничного інспектора задовільною. Такі ж звіти проходять на території інших сільських рад та у кварталах міста. 

Того ж дня селяни обговорювали ще одне питання – випасання громадської худоби та території пасовищ. Треба сказати, що про це люди говорили більш жваво. Це й не дивно, адже для кожного селянина саме земельні проблеми стоять на першому місці.  

Тетяна Івасин

 
« Не розминувся з поїздом   110 років Миколі Бажанову »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)