Не платиш зарплату – плати штраф! |
|
Відтепер невиплата зарплати може спричинити масу неприємностей керівникові. У кодексі про адміністративні правопорушення та у кримінальному кодексі сталися зміни.
Як розповів нашому кореспонденту Роменський міжрайонний прокурор старший радник юстиції Олексій Винник, відтепер згідно з адміністративним кодексом «порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати тягнуть за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян». У кримінальному кодексі зміни полягають у більш суворому покаранні, ніж було раніше. Стаття 175 у першому пункті передбачала відповідальність «за невиплату заробітної плати стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат у вигляді штрафу від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів, або позбавленням волі на строк до 2 років, або виправними роботами на той самий термін». Тепер мінімальний штраф становитиме не менше 500 неоподаткованих мінімумів або позбавлення волі на строк до 2 років. Другий пункт передбачав відповідальність за «те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплат зарплат, пенсій чи стипендій». Раніше нечесний керівник міг відбутися штрафом у розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Віднині ж йому доведеться сплатити ще солідніший штраф – від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Юрій Скиба розповів про стан заборгованості по заробітній платі на найбільших підприємствах.
- Зараз намічається тенденція до зменшення суми заборгованості, - повідомив нам начальник УПСЗН. Хоча, на жаль, її рівень все ще залишається високим. За даними моніторингу, станом на 19 червня на ВАТ «Тракторозапчастина» заборгованість становила 41,5 тис. грн. 1 червня борг був значно більшим – 196 тис. грн. На заводі є проблема з відшкодуванням ПДВ, підприємству заборгували майже 900 тис. грн. У НГРЕ теж значна сума боргу перед працівниками – 73,8 тис. грн. На ВАТ “ПМК-23” борг становить 33,8 тис. грн. Ми намагаємося вплинути на керівництво тих установ, де велика сума невиплат. Якщо у Ромнах діє філія крупного підприємства, направляємо відповідний лист до головного офісу. Разом з прокуратурою розглядаємо проблеми на комісії. У розмові з помічником прокурора Світланою Думал ми дізналися, що зараз є 2 порушені справи проти несумлінних керівників. - Працівники не звертаються до нас зі скаргами, - говорить Світлана Думал, але за результатами перевірок підприємств і звітів ми відслідковуємо такі факти. Хоча довести справу до стягнення штрафних санкцій ще не доводилося. Справа в тому, що керівники після порушення проти них кримінальної справи поспішають виплатити борги і цим самим звільняються від кримінальної відповідальності. Такий пункт передбачений чинним законодавством. Іванна Соловей Фото Невтішна перспектива. Якщо керівник не виплачує працівникам, його може очікувати дворічне життя за гратами Цитата Всі ці зміни до кримінального кодексу та до кодексу про адміністративні порушення зроблені для кращого соціального захисту працюючих громадян. Якщо вам не платять заробітну плату, ви маєте повне право вимагати чесно зароблені кошти Олексій Винник, Роменський міжрайонний прокурор, старший радник юстиції Врізка-цифра 362 тис. грн. – загальна сума заборгованості по місту (дані моніторингу) Врізка-зірочка Один неоподаткований мінімум доходів громадян складає 17 грн. |
« 10 відсотків медалістів | Вчителів заохотять » |
---|