Міська лазня шукає інвестора |
|
До редакції газети Ромни Данкор надійшов дзвінок від родини Гончарова Ігоря Миколайовича, які проживають по вулиці Ремінця, 108: «Чому не працює міська баня? Багато років ми з задоволенням ходили туди, а тепер її закрили. Таке було й раніше, на літо баня закривалась, а з вересня – жовтня продовжувала свою роботу. Ми неодноразово зверталися до різних установ , та нічого не змінилося. Просимо газету розібратися».
Як відомо міська баня знаходиться на балансі комбінату комунальних підприємств. Туди ми і попрямували за роз’ясненнями. Головний бухгалтер підприємства Волох Надія Володимирівна повідомила, що на 2009 рік міськвиконком виділив на утримання бані 60 тисяч гривень, хоча кошторис розрахунків бухгалтера з урахуванням подорожчання природного газу та води становив 180 тисяч гривень. Тобто, з самого початку підприємство не до отримало коштів на утримання бані. « На сьогоднішній день, зробивши відповідні перерахунки вартості квитка,- продовжила бухгалтер, - ми вийшли на суму 32 гривні. Самі розумієте, що за таку ціну мало хто дозволить собі в такому задоволенні, адже більша частина наших постійних відвідувачів, це – інваліди війни, афганці, інваліди різних груп захворювання, чорнобильці, дітки дошкільного віку, які мають право на пільгову ціну на квиток.
«Та це лише одна із цілої низки проблем, - говорить начальник комбінату комунальних підприємств Соловйов Іван Іванович. - Наша роменська баня відпрацювала вже більше пів століття, скільки ж років і котлам, які її обслуговують, дуже старе обладнання постійно потребує ремонту. А це в свою чергу - утримання штату працівників з відповідною кваліфікацією. Хоча в такому обладнанні є і свої плюси, оскільки на відміну від всих сучасних саун, що стрімко відкриваються в нашому місті лише таке обладнання може виробляти вологий пар, а не сухий, і це дуже корисно для людей. Далі, ми потрапили в ту саму ситуацію, як і всі підприємства міста – підвищення ціни на газ. В листопаді 2008 року, коли ми запустили лазню в експлуатацію ціна для підприємства становила 1317.59 за куб.м. А вже на кінець січня 2009 – 2617.86 за куб.м. Тобто самі бачите, що вартість газу виросла в 2 рази. Майже таку ситуацію маємо з водою. Коштів не вистачає критично, лише недавно виплатили заборгованість по зарплаті нашим працівникам. З таким «діагнозом» ми протрималися до 10 червня і припинили свою діяльність. Зауважу, що за період з січня по червень 2009 року підприємство не отримувало ніякого прибутку, а навпаки, ми ще й доплатили своїх коштів 14606, 24. Було б доречно, якби знайшовся інвестор, який би повернув лазню до життя, але за умови, що соціально захищені люди матимуть право на пільговий квиток. Є ще один варіант виходу з існуючої ситуації – скласти список абонементів, які будуть постійними відвідувачами бані, але це повинні бути регулярні платежі і до того ж кількість банщиків не повинна бути меншою за 150 чоловік. Лише тоді, можливо, зробивши всі розрахунки в бухгалтерії, квиток до міської лазні буде коштувати в рамках 25 гривень, а не 32, а різницю візьме на себе міськрада. Світлана Золотар |
« Люди з необмеженими можливостями | Не хочу в армію! » |
---|
Уважаемые посетители сайта romen.org.ua, а в особенности роменчане!