Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Конституцію перекроять

Конституцію перекроять

Печать E-mail
Опубликовано: 24.06.2009 г.
Основний закон держави потребує змін. Така позиція президента України покладена в основу нових тез до Конституції.
Позиція президента
Серед новацій є доволі оригінальні ідеї, але вони видаються не пристосованими до українських реалій. Наприклад, Віктор Ющенко пропонує запровадити двопалатний парламент: палата сенаторів і палата депутатів. При чому палату депутатів президент може розпустити, а сенаторів – ні. Повноту прав суддів треба обмежити, це допоможе стабілізувати судову гілку влади. А конституційний лад (президентська чи парламентська республіка) повинно визначити джерело влади, тобто народ. Переконаний президент, що перекладення збільшених повноважень на парламент, який не спроможний справитися із покладеними на нього функціями, ставить під загрозу саму парламентську систему. Приємним для вуха людей стала пропозиція скасування депутатської недоторканності.
Начальник юридичного відділу виконкому Наталія Дужак пояснила, що фактично пропонується нова структура конституції. Акцент робиться на реальному захисті прав громадян, зокрема через судову систему та правоохоронні органи. У новому варіанті Конституції приділяють більше уваги дітям і особам з обмеженими можливостями. Цілковито новим розділом є «Народне волевиявлення». А судовій системі приділено аж два розділи – «Суд і правосуддя» і «Конституційний суд». Крім того, пропонує президент замість мера ввести посаду голови громади, щоб громада безпосередньо здійснювала свої повноваження.
Позиція громади

Після ознайомлення присутніх з основними нововведеннями до головного закону всі бажаючі могли висловити свою позицію. Треба сказати, що депутатський корпус проявив пасивність до даного питання і в залі наших обранців можна було перерахувати на пальцях однієї руки. Активність виступаючих не вражала, хоча цікаві ідеї все ж прозвучали.

Голова об'єднання вчителів історії Любов Фененко каже: «Зміни до Конституції потрібні. Життя постійно змінюється, треба більше повноважень давати громадам на місцях». Депутат Микола Гусєв вважає, що двопалатний парламент може бути у федераціях, а ми унітарна держава, тому така ідея – нонсенс. Заступник міського голови Володимир Книга сказав, що сенат – слово, не властиве Україні. У новому проекті для референдуму треба участь не менше 1,5 млн. людей. Незрозуміло, звідки взята саме така цифра. Краще б було брати відсоток від населення, тоді результати можна вважати об’єктивними. Секретар міської ради Леонід Набойченко думає, що треба однопалатний парламент на 300 осіб, без сенату. Депутат міської ради Євген Василенко висловився про права громади: «Я думаю, час для змін вже втрачено. Перед президентськими виборами політичні опоненти не підуть на поступки один одному. Тому навряд чи ці зміни наша Верховна рада затвердить».

Головуючий Володимир Таран підвів підсумки: «Інтерес людей до важливих питань знизився. Настала апатія і зневіра, що щось може змінитися за вимогою народу». Вважає він, що законодавчу базу вже пора міняти на користь громадян, а не просто декларувати їх права.

Іванна Соловей

Врізка-цифра

171 стаття буде у новому проекті Конституції. Зараз їх 161.

Врізка-зірочка

Віктор Ющенко хоче змінити структуру виборів, щоб ми голосували не за політичну партію, а за представника від свого регіону
 
« «Фанфари Ялти» в захваті від роменського оркестру САРЗ   Трикутна співпраця »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)