Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Благоустрій для інвалідів

Благоустрій для інвалідів

Печать E-mail
Опубликовано: 29.01.2009 г.
pandus.jpegУ нас у країні є багато категорій населення, котрі потребують особливого захисту та додаткової уваги з боку суспільства. Повинна держава дбати про дітей-сиріт, безпритульних й інвалідів. Остання категорія, мабуть, найчисельніша і вимагає до себе найбільш прискіпливої уваги. На жаль, ці люди не можуть про себе подбати самостійно. І тут вкрай важливе ставлення інших до тих, хто має обмежені можливості.
Складається враження, що інваліди живуть поруч з суспільством, яке, однак не прагне їх приймати до себе. Хоча й говорять про те, що інваліди не готові до інтеграції в суспільство, іноді все зовсім навпаки. Це здорові люди не здатні ставитися до них як до повноцінних і вагомих членів суспільства.
В Ромнах ви знайдете лише декілька правильно збудованих пандусів. Кут нахилу у більшості з них сягає майже 45%. По ньому не те що на візку, а і ногами зайти страшно. Отак й опиняються люди з обмеженими фізичними можливостями за порогом магазинів, банків, аптек як у прямому, так і у переносному значенні. Пандуси відсутні і біля більшості продуктових магазинів. Оптимальний варіант – приміщення без сходів, але цим може похвалитися незначний процент магазинів.
Укрзалізниця випустила пробні вагони, призначені для перевезення інвалідів. Там передбачено майже всі вимоги цих людей, все зроблено для максимального комфорту їх самих та осіб, які їх супроводжують. Але Ромнам до реального піклування про зручність інвалідів ще дуже далеко. Лише недавно почалося спорудження пандусів біля Будинку культури і пенсійного фонду.
Павло Помаран, міський голова

У пріоритети цього року ми вписали собі придбання автобуса для інвалідів. Затримка лише через те, що не прийнятий бюджет на цей рік. Поступово збільшується кількість пандусів біля громадських будівель. Зараз створена комісія за участю інвалідів. Вона займається прийомкою новобудов, обов'язково враховує наявність правильно збудованого пандуса.
Наталія Осауленко, начальник центру реабілітації дітей-інвалідів

Щодо якості пандусів, то в першу чергу все залежить від господаря будівлі. Якщо пандус будується тільки для того, щоб прийняли споруду, то він буде зроблений незручним. Наприклад, біля залізничного вокзалу пандус взагалі небезпечний для життя. Теж саме біля Універмагу. Похвалити хочу пандус біля будинку культури і управління праці. Вони виконані саме для зручності інвалідів. Та й взагалі останнім часом якість пандусів стала кращою.

Однак наявність самих пандусів не вирішує проблеми бар’єрного середовища. Існують пороги, вузькі двері, котрі не дають візочникам змогу потрапити у будівлю. Немає у Ромнах громадського туалету, пристосованого для інвалідів-візочників. Жахливий стан тротуарів теж заважає спокійно пересуватися вулицями міста. Нам доводиться рухатись по проїжджій частині, спричинюючи аварійні ситуації.

Оскільки далеко не всі споруди оснащені пандусами, інвалідів фактично позбавляють права вибору. Ми повинні відвідувати лише ті аптеки, банки чи магазини, де є пандус. Але ж нас може не влаштовувати вартість або якість отриманих там послуг. Наприклад, мені подобається купувати продукти у супермаркетах. У Ромнах жоден з них не пристосований для інвалідів, хоча така можливість з архітектурної точки зору є. Таким чином нас позбавляють права обирати те місце, яке би влаштовувало нас, а не навпаки. Мало уваги візочникам приділяє сфера обслуговування: перукарні, стоматологічні клініки тощо. За кордоном це питання стоїть не так гостро, бо там більшість громадських споруд не має високих сходів, інваліди безперешкодно можуть туди потрапити.

У місті діє комітет доступності, який на рекомендативному рівні курує питання пандусів. Їх треба передбачати на етапі проектування. Бо якщо у проекті його немає, а з архітектурної точки зору все зроблено правильно, то будівлю приймуть обов’язково. Переконана: забезпечення пандусами має бути стовідсоткове.

Людмила Подоляка, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення

За будівельними нормами, ухил пандусу повинен складати 0,5%-8%. Якщо він має вищий ухил, це небезпечно для життя і не зручно в експлуатації. У фронтального пандусу ухил повинен становити 1:12, в бічного – 1:10, пропускна ширина пандуса не менше1,2 м. Ширина тротуарів повинна становити не менше 1,5 м. Для забезпечення безперешкодного проходу людей з вадами зору на пішохідну частину не повинні виступати кущі або гілки дерев нижче 2,1м.

Валентина Півень, інспектор відділу архітектури

Якщо пандуси не відповідають встановленим нормам, ми направляємо приписи з вимогою обладнати його згідно нормативів. На етапі проектування споруд уже є пандуси, в іншому випадку не приймаємо будівлю. Інше питання – земля. Часто господарі споруд хочуть обладнати його пандусом, але земля їм не належить.

Іванна Соловей

"Данкор Ромны"
 
« СЛУЖБА 03. ХРОНИКА НЕДЕЛИ.   Прокуратура звітує »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)