А браконьєри і тут, і там! |
|
Ловися рибко велика та й велика! – саме такі солодкі мрії бачать уві сні спритні рибалки. І браконьєри також. Кінець осені -- по-справжньому чудова пора для браконьєрів, для котрих прагнення швидко і легко заробити – понад усе. Для них не існує заборонених засобів лову: у хід ідуть і стометрові тенета, й «електровудиці». Треба сказати, що свіжу рибку охоче купують на ринках, при цьому громадяни здебільшого не цікавляться її походженням. Але те, що байдуже пересічному покупцеві, ну залишається поза увагою працівників міліції.
«Я не дуже часто буваю на рибалці, живу в місті, навчання займає багато часу,- розповідає студент Роменського коледжу КНЕУ Сергій Пирха, 17 років. - А тут вибралися з сусідом на човні порибалити на річку Сула поблизу села Сурмачівка, Роменського району. Ловили на вудки, та риба не клювала ніяк, тільки згодом помітили, що вона вся плаває на поверхні. Повернули човен додому, в цей день чекати улову не довелося.»
« Такі випадки у нас мають місце, це правда, але ми всіляко боремося з браконьєрами, - говорить державний інспектор Сумидержрибохорони Сухов Олексій Васильович. – Для всих небайдужих громадян, які зіштовхнулися з подібною ситуацією повідомляємо номер телефону: (067) 542 99 30, за яким можна навіть анонімно повідомити про злочин на водоймі. На сьогоднішній день ми всіляко охороняємо лов риби на зимувальних ямах, згідно наказу від 20 жовтня 2009 року від Державного комітету рибного господарства України. Лов риби на зимувальних ямах в Роменському районі з 1 листопада 2009 року до закінчення зимового періоду 2010 року суворо забороняється в селі Чеберяки від мосту на відстані 500 метрів за течією і проти течії від мосту на відстані 500 м, площею 2 га, та в селі Шумське від мосту на відстані 500 м за течією, площею 1 га».
Прикро, але за такі злочини Закон не передбачає серйозної відповідальності. Найчастіше порушники відбуваються адміністративним покаранням. А штрафи швидко компенсуються новими уловами. Втім, є у браконьєрів і реальний шанс потрапити за грати: за повторні випадки незаконного лову або такі види браконьєрства, які визнані способами масового винищення риби, Кримінальний кодекс передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років. Природу, як відомо, необхідно берегти та примножувати. Лише не всі це розуміють й поводяться з флорою та фауною по-варварськи. Люди вирубують ліси, а потім самі ж потерпають від катастрофічних паводків. Вистрілюють усе живе, а потім самі ж дивуються, що зайчики й фазани перевелися. Нищать “електровудицями” рибу в річках, а потім на риболовлю нікуди сходити. Інформацію надали: державні інспектори Сумидержрибохорони Сухов А. В., Стеценко В.В, Романчук О.В. Молошний С.В. Світлана Золотар |
« Школа знову готова до бою… | Вікно до Європи » |
---|
Уважаемые посетители сайта romen.org.ua, а в особенности роменчане!