Міліціонери виявили черговий пункт по виготовленню самогону з рекордною кількістю товару.
Самогон – це продукт дешевший за магазинну горілку, але набагато небезпечніший. Він шкодить здоров’ю, бо переважно виготовляється в антисанітарних умовах, з порушенням технології та з підозрілих продуктів. Крім того, його виготовлення є незаконним і може призвести до суворої відповідальності перед законом. Чомусь нашим людям вірогідність бути покараними за виготовлення та збут самогону видається примарною і тому таким «бізнесом» промишляють без остраху.
На працівників міліції у цьому аспекті покладена важлива місія – виявити такі пункти і ліквідувати готову продукцію. Саме в цьому і є найбільше труднощів. Адже без дозволу господарів міліціонер не має права зайти у помешкання, а інакше зафіксувати факт виготовлення не можна. Трапляється, що до правоохоронців звертаються сусіди «точок». Це суттєво спрощує роботу дільничних. Дійсно, важко не відчути запах, який розповсюджується під час бродіння дріжджів з цукром.
Минулого четверга журналіст газети разом з працівниками дільничного відділення міліції побував у квартирі, де готували самогон.
Найсильніше враження справив запах, а точніше сморід «продукту». Він стояв у під’їзді, квартирі і навіть на подвір’ї. наступним шоком був стан «точки». Підлога була вкрита не лінолеумом, а землею, всюди бруд, пусті пляшки, мішки цукру та готовий товар. Хоча вхідні двері до квартири виглядали більш ніж пристойно. Анатолій Лобода, начальник дільничних інспекторів, особисто брав участь у масштабному вилученні самогону. «До нас поступили скарги від сусідів про неприємний запах із цієї квартири, - коментує ситуацію А. Лобода. Коли ми прийшли сюди, господар одразу нас впустив і не заперечував своєї вини, навіть розкаюється у вчиненому.
|
Остання сесія міської ради пройшла у дещо незвичному ракурсі.
По-перше, депутати проявили чудеса красномовства і розглядали одне питання дві години при відведеному регламенті у 30 хв. По-друге, навіть після такого тривалого обговорення жодного рішення не прийняли. По-третє, сам порядо денний затверджували 50 хвилин. Ну і на додачу, як контрольний постріл, сесія тривала два пленарних засідання.
День перший. Початок
На перше з них з’явилося 34 депутати. Сесія, яка не почалася суперечкою Коцупія – не сесія. Цього разу він просив, щоб депутатський запит В. Губаря про стан справ у питанні продажу недобудованого приміщення по вул. Коржівській, 82-Б поставили одразу після земельних питань. Хоча йому заперечив Микола Зінченко, що суд запланований на 30 червня, а до нього розглядати це питання немає сенсу, адже нічого вирішити не вдасться. Іван Кавчак озвучив депутатський запит про те, що жителям поблизу парку відпочинку вночі доводиться не солодко спати, а слухати голосну музику. Його запит направили на розгляд у відділ культури. Через 50 хвилин напруженої роботи наших обранців нарешті затвердили порядок денний і перейшли до розгляду питань.
Школу залишили в мережі
Першим поставили питання про зміни в мережі загальноосвітніх закладів, яке доповідала Зінаїда Горбик. Перш за все вона сказала, що на потреби освіти не вистачає 1 млн. 900 тис. грн. Причина – мала наповнюваність класів. По області середня кількість учнів становить 25, у Ромнах – лише 21. На одного учня у 3 школі в рік доводиться витрачати 5 тис. грн. в рік. Загальна кількість школярів – 117, а після випуску 17 одинадцятикласників у школі залишиться 110 дітей. На переконання начальника відділу освіти 3 школу треба ліквідувати, саме це дасть підвищену якість освіти. Також треба гуртки, які розташовуються у кількох приміщеннях, перевести у цю будівлю, щоб оптимізувати мережу.
|
|
Міський голова Павло Помаран минулого вівторка зустрічався з президентом України у Вінниці. Там Віктор Ющенко зібрав голів обласних та районних центрів.
Метою зустрічі було зробити владу більш наближеною до людей, публічні послуги повинні бути прозорішими та бути більш якісними. У Вінницькій міській раді створили інформаційний центр «Прозорий офіс». Він має європейський рівень стандартів, там є 30 робочих місць з числа представників служб МВС, МНС, СЕС, податкової та соціальних служб. Обов’язковою умовою роботи офісу є вирішення всіх питань за один день. Проблему довгих черг вирішили у європейський спосіб – ввели талончики, де зазначений час та кабінет прийому. Відвідувачеві треба лише прийти у призначений час.
«У нас теж скоро почне працювати подібний центр, - каже Павло Помаран. І навіть швидше ніж в обласному центрі. Працюватиме він за принципом – не люди для влади, а влада для людей. Президент переймається проблемами малих міст та його мешканців». За переконанням президента органи місцевого самоврядування потребують ширших повноважень і меншого втручання з центру. Зайшла мова і про необхідність змін до конституції.
Журналісти після короткого виступу мера мали змогу задати питання.
|
|
28 июня на берегу реки Сулы для жителей города Ромен был проведен праздник Нептуна, организаторами которого стали педагогический коллектив и воспитанники Центра внешкольного образования и работы с талантливой молодежью.
На лодке со дна морского приплыл Царь Морской со своей свита: Царицей, дочерью Ариэль, русалки, пиратами и черт.
Нептун, своим громким голосом, дал приказ начать праздник. Русалки волшебными и нежными движениями порадовали "отца" и зрителей. Пираты и черти тоже пустились в веселый и озорной танец.
|
|
26 червня у місті пройшов випускний вечір. Цього року атестати отримали 270 одинадцятикласників. Прикметно, що кількість медалей була менша за очікувану. Із 32 претендентів їх отримали 27 учнів. Крім нагород з рук мера міста і директорів шкіл всі вони отримали подарунок від Укртелекому – безкоштовне підключення до інтернету. Може наше місто похвалитися тим, що одна дівчина на зовнішньому незалежному оцінюванні отримала максимальні 200 балів. Це випускниця 1-ї школи Наталія Дмитренко. Вона мала нагоду отримати вітання від президента особисто. Свято пройшло без неприємних сюрпризів. Дівчата як завжди були у чудових сукнях, хлопці – у краватках, батьки – з ледь відчутним сумом, а вчителі – з квітами.
Іванна Соловей
Фото
Вальс від випускників
|
|
Відтепер невиплата зарплати може спричинити масу неприємностей керівникові. У кодексі про адміністративні правопорушення та у кримінальному кодексі сталися зміни.
Як розповів нашому кореспонденту Роменський міжрайонний прокурор старший радник юстиції Олексій Винник, відтепер згідно з адміністративним кодексом «порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати тягнуть за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян».
У кримінальному кодексі зміни полягають у більш суворому покаранні, ніж було раніше. Стаття 175 у першому пункті передбачала відповідальність «за невиплату заробітної плати стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат у вигляді штрафу від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів, або позбавленням волі на строк до 2 років, або виправними роботами на той самий термін». Тепер мінімальний штраф становитиме не менше 500 неоподаткованих мінімумів або позбавлення волі на строк до 2 років. Другий пункт передбачав відповідальність за «те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплат зарплат, пенсій чи стипендій». Раніше нечесний керівник міг відбутися штрафом у розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Віднині ж йому доведеться сплатити ще солідніший штраф – від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів.
|
|
|
|
<< [Первая] < Предыдущая 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следующая > [Последняя] >> |
Результаты 903 - 913 из 1127 |